• Jediní v ČR se zabýváme výzkumem i výrobou

    Český výrobce úpravářských prostředků

Obecné zásady péče o obuv

Vaše obuv si zaslouží péči.Odvděčí se Vám delší životností , pěkným vzhledem a pocitem pohodlí při nošení.Správná péče o obuv šetří Vaše peníze. Nezapomeňte rovněž  používat  obuv k tomu účelu , ke kterému je vyrobena . Sálové  sportovní  obuvi  rozhodně nesvědčí chůze po horách a v obuvi do tanečních není dobré chodit v dešti.

Platí několik obecných rad , jak udržet obuv co nejdelší dobu použitelnou.

 1.Často střídejte obuv , zejména při vlhkém počasí.

 2.Po vyzutí napněte obuv na napínáky odpovídající velikosti .

 3.Při obouvání ,zejména obuvi uzavřeného střihu,používejte lžíci a mějte řádně rozšněrovány tkaničky. Tím předejdete poškození opatku a podšívky.

 4.Při čištění obuvi od bláta a jiných nečistot používejte pouze vlažnou vodu,mýdlo a jemný kartáček (na podešev).Obuv nesmí při čištění zcela zvlhnout , jinak se zkracuje životnost materiálů,zejména podšívky a stélky.

 5.Obuv nikdy neperte v pračce!Obuv praná v pračce nemůže být předmětem reklamace.

 6.Při sušení obuv nikdy nevystavujte přímému působení tepelného zdroje (ústřední topení,fén apod.). Nesušte obuv v troubě !Sušení má probíhat při pokojové teplotě.

 7.Po řádném očištění a vysušení aplikujte na obuv vhodný ošetřující přípravek – krém poskytující obuvi látky ,které ztrácí při procesu nošení a čištění.

 8.Provádějte pravidelnou impregnaci usňové obuvi  a zvyšujte její odolnost proti vodě. Usňová obuv  není odolná proti vlhkosti.Vyvarujte se úplnému promáčení usňové obuvi.

 9.Kvalitnější obuv vyžaduje kvalitnější ošetřující přípravky a kvalitnější údržbu.

Česká výroba pro:

Obuvnický průmysl

Galanterní zboží

Kožedělný průmysl

Plastikářský průmysl