Přípravky pro ošetřování obuvi a usňových výrobků

Jako jediné z našeho výrobního programu jsou primárně určeny pro koncového spotřebitele. Při jejich vývoji a výrobě využíváme zkušeností ze spolupráce s našimi i zahraničními výrobci obuvi. Pravidelným používáním těchto přípravků se zvyšuje životnost obuvi a zlepšují se její užitkové vlastnosti. V neposlední řadě kvalitní vzhled obuvi je součástí správného životního stylu každého z nás.

Důležitým faktorem v péči o obuv je správná volba a kombinace ošetřujících přípravků. Základním kritériem je charakter materiálu obuvi a užitkové vlastnosti, které má obuv splňovat. Při výrobě obuvi se v současné době používá celá řada materiálů a jejich kombinací. Nejčastěji používaným materiálem je přírodní useň v dvou základních úpravách - hladká a broušená.

HLADKÉ MATERIÁLY

  • Přírodní usně - Přírodní materiály s jemně strukturovaným povrchem povrstveným (filmem z polyuretanu nebo polyakrylátu),nepovrstveným nebo mastného charakteru (usně typu CRAZY HORSE nebo PULL UP). Mikropóry přírodního materiálu odvádějí vodní páry vznikající při nošení obuvi.
  • Plastické usně - Syntetické povrstvené materiály bez mikropórů, imitující přírodní usně, vyznačující se špatnou prodyšností a horšími dynamicko-mechanickými vlastnostmi.

BROUŠENÉ MATERIÁLY

  • Nubuk - Přírodní useň s krátkým sametovým vlasem vzniklý broušením líce usně.
  • Velur - Přírodní useň s delším vlasem vzniklý broušením rubu usně.

SPECIÁLNÍ MATERIÁLY

High-tech materiály vybavené speciální polopropustnou membránou bránící průchodu vlhkosti do obuvi. Používají se k výrobě obuvi určené pro náročné povětrnostní a pracovní podmínky (sport,turistika,pracovní obuv,vojenská obuv).

Menu